REHAU_Logo_sRGB

Stropné chladenie RAUTHERM RAILFIX

Flexibilné stropné chladenie

Inovatívny systém RAUTHERM RAILFIX s jednoduchou montážou sa v porovnaní s prefabrikovanými chladiacimi sadrokartónmi môže pýšiť väčšou nákladovou efektivitou. Je vhodnou voľbou pre novostavby aj rekonštrukcie, rodinné domy aj administratívne priestory.   

Rýchla inštalácia.
Úplne bezpečné
a celkom jednoduché.

Stropné chladenie RAUTHERM RAILFIX umožňuje rýchlu a flexibilnú inštaláciu potrubia RAUTHERM Silence 16 × 1,5 vďaka priamemu uchyteniu lišty RAILFIX na spodnú lišty.

Montáž systéme Rautherm Railfix od Rehau
Potrubie Rautherm Railfix Silence 16 x 1,5 mm

RAUTHERM Silence 16 × 1,5 mm

Potrubie RAUTHERM Silence ponúka rovnaké výhody ako osvedčené potrubie na vykurovanie/chladenie RAUTHERM SPEED 16 × 1,5 mm. Vďaka bielej vonkajšej vrstve nie je potrubie cez otvory v doske vidieť ani pri dierovanom sadrokartóne.

Lišta Rautherm Railfix 16/17

Llišta RAUTHERM RAILFIX 16/17

Vykurovacie/chladiace potrubia RAUTHERM SPEED 16 × 1,5 mm možno jednoducho zacvaknúť do lišty. Vďaka vopred perforovaným bodom zlomu je možné lištu odrezať na požadovanú dĺžku.

Pre maximálnu efektivitu na stavbe

Optimálna inštalácia a opláštenie potrubia.

Inštalácia spodnej konštrukcie systému Rautherm Railfix

Krok 1

Inštalácia spodnej konštrukcie

Montáž lišty a potrubia Rautherm Railfix

Krok 2

Montáž lišty RAILFIX a potrubia RAUTHERM Silence

Opláštenie sadrokatónovými doskami systému Rautherm Railfix

Krok 3

Opláštenie sadrokartónovými doskami

Flexibilné stropné chladenie
pre moderné stavebné štandardy

Vzhľadom na optimálny výkonový rozsah stropného chladenia RAUTHERM RAILFIX ho môžete použiť tak v moderných budovách, ako aj pri sanácii.

Chladiaci výkon vychádza z 1 m² aktívnej chladiacej plochy v oblasti rovného potrubia.

Stropné chladenie RAUTHERM RAILFIX ponúka nasledujúce výkony v závislosti od zvoleného opláštenia:

  • Chladiaci výkon 50 W/m² (DIN EN 14240, 8 K, s opláštením 0,52 W/mK)
  • Vykurovací výkon až 43 W/m² (DIN EN 14037, 10 K, s opláštením 0,52 W/mK)

Stropné chladenie RALFIX môžete použiť v domácnostiach a aj v komerčných priestoroch, ako napr. v kanceláriách alebo správnych budovách.

V moderných obchodných budovách sa zvyčajne očakáva chladiaca záťaž 40 – 45 W/m². Stropné chladenie RAUTHERM RAILFIX je preto dokonale prispôsobené na túto záťaž a vďaka flexibilnému rozloženiu potrubia sa do tejto oblasti dokonale hodí.

Podklady na stiahnutie

Informácie o našom systéme stropného chladenia a vykurovania RAUTHERM RAILFIX vám ponúkame aj v PDF verzii na stiahnutie. V priložených súboroch nájdete základné aj detailnejšie informácie pre lepšie pochopenie produktu a jeho montáže. Kedykoľvek sa k stiahnutému súboru môžete vrátiť alebo ho poslať svojim kolegom.

RAILFIX stropný systém - Prospekt

Základné informácie o systéme RAUTHERM RAILFIX. Tu si môžete stiahnuť náš prospekt v PDF verzii.

RAILFIX stropný systém - Prezentácia

Zistite všetko o výhodách a montáži systému RAUTHERM RAILFIX! Ak ste sa zatiaľ nedozvedeli všetko, čo vás zaujíma, stiahnite si dokument s podrobnými informáciami.

Pridajte sa aj vy ku SMART inštalatérom

Pravidelne organizujeme online vzdelávacie webináre o produktoch REHAU. Na prednáškach si vždy povieme zaujímavosti a odhalíme tipy a triky prostredníctvom odborníkov z odboru, ktorí sa s vami podelia o svoje reálne skúsenosti.

Hľadáte viac informácií?

Zanechajte nám váš kontakt. Náš obchodník vás bude kontaktovať.

bkt.summit 2024

Buďte súčasťou 3.ročníka úspešnej odbornej konferencie, kde spoločne posunieme víziu udržateľných budov do reality. Už 31.januára 2024 vo Vodárenskom múzeu v Bratislave alebo v online streame.